استفاده از الکل 70 درصد در مدارس برای جلوگیری از رشد میکروب ها

الکل 70 درصد یک الکل شفاف و بی رنگ است که در بسیاری از ضدعفونی‌کننده‌های دست وجود دارد. در از بین بردن طیف وسیعی از باکتری ها و ویروس ها موثر است.

در این مقاله، به این می‌پردازیم که چرا ضدعفونی‌کننده‌های دست حاوی اتانول هستند و چقدر به عنوان یک ماده مؤثر است.

همچنین به نحوه انتخاب یک ضدعفونی کننده موثر دست و نکاتی برای بهترین استفاده از آن می پردازیم.

ضدعفونی کننده دست مبتنی بر الکل حاوی درصد مشخصی از ماده فعال اتیل الکل (همچنین به عنوان اتانول) یا ایزوپروپیل الکل است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) خاطرنشان می کند که ضدعفونی کننده های دست باید حداقل 60٪ اتانول منبع معتبر داشته باشند. اتانول مایعی بی رنگ و شفاف با طعمی قوی است.

اتانول می تواند یک عنصر در محصولات پاک کننده و حلال ها باشد. مردم همچنین می توانند از آن به عنوان یک ضد عفونی کننده استفاده کنند، که ممکن است مردم آن را به عنوان الکل مالشی بشناسند.

در غلظت های معین، اتانول می تواند انواع مختلفی از باکتری ها و ویروس ها را از بین ببرد. این باعث می شود آن را به یک جزء موثر در بسیاری از ضدعفونی کننده های دست تبدیل کنید.

اتانول مایعی قابل اشتعال است و غلظت زیاد آن در صورت قورت دادن افراد باعث مسمومیت با الکل می شود. استفاده مداوم از محصولات موضعی اتانول ممکن است باعث تحریک پوست یا خشکی پوست شود.

منبع CDCTrusted اشاره می کند که اتانول دارای خواص ضد میکروبی است. اتانول برای شکستن ساختار پروتئین های باکتری ها عمل می کند.

تحقیقات نشان داده است که اتانول دارای اثرات ضد میکروبی علیه باکتری هایی مانند E. coli و Staphylococcus aureus است. اتانول در برابر سالمونلا تیفی که باعث تب حصبه می شود نیز موثر است.

غلظت 60 تا 80 درصد اتانول در برابر بسیاری از ویروس ها از جمله تبخال، آنفولانزا و راینوویروس موثر است.

خواص ضد میکروبی اتانول با ترکیبی از اتانول و آب افزایش می‌یابد و باعث می‌شود که ضدعفونی‌کننده‌های دست در کشتن باکتری‌ها از اتانول خالص مؤثرتر باشند.

ضدعفونی کننده های دست حاوی ایزوپروپیل الکل نیز موثر هستند و به روشی مشابه اتانول برای از بین بردن باکتری ها و ویروس ها عمل می کنند. ایزوپروپیل الکل ممکن است در محصولات به صورت ایزوپروپانول یا 2-پروپانول ظاهر شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.