با خوردن شربت گیاهی آویشن همیشه خوشبو و جذاب باشید

شربت گیاهی آویشن گیاهی که می توان از آن برای مصارف دارویی استفاده کرد. داروی گیاهی، دارویی که از اجزای گیاهی خام یا آماده تهیه می شود. فیتوفارماکون، دارویی که از یک گیاه دارویی به دست می آید.

ماده دارویی گیاه زایی، ماده ای به عنوان ماده فعال دارویی یک گیاه دارویی گیاه دارویی یک اصطلاح نسبی است که صرف نظر از وابستگی گیاهی یا شکل رشد فقط پس از مصرف استفاده می شود.

هر گیاهی که زیست شناسی دارویی برای آن به عنوان دارو کاربرد مشابهی دارد، می توان به عنوان یک گیاه دارویی نام برد. داروهاي گياهان دارويي نيز مي تواند قسمتهاي تازه يا خشك آنها به صورت عصاره، جوشانده، خيسانده و غيره باشد.

گیاهان دارویی در معنای اصلی گیاهان دارویی هستند. اما امروزه این اصطلاح برای گیاهانی که به طور غیرقانونی توسط علاقه مندان کشت می شوند نیز به کار می رود – مانند خشخاش که از آن تریاک تسکین دهنده و مفید استخراج می شود. گیاهان سمی مترادف دیگری برای گیاهان دارویی است.

«همه چیز زهر است و هیچ چیز بدون سم. دوز به تنهایی باعث می شود چیزی مسموم نباشد.”

این دیدگاه که گیاهان دارویی بی ضرر هستند و داروهای گیاهی اساساً «فرآورده‌های ملایم» هستند نیز به دلیل دیگری نادرست است: داروهای گیاهی که اغلب در کنار سایر داروها مصرف می‌شوند، می‌توانند به تداخلات مضر منجر شوند.

برخی از گیاهان که در ابتدا گیاهان دارویی مهمی بودند، امروزه به عنوان غذاهای نیمه لوکس (مانند چای، قهوه یا تنباکو)، به عنوان گیاهان آشپزی (فلفل، دارچین، ریحان و غیره) یا صرفاً به عنوان غذا (سیب، مرکبات) طبقه بندی می شوند. ).

داستان
انبوه تجربه در برخورد با گیاهان دارویی احتمالاً یکی از اولین یافته های سنت شفاهی است. تمام قبایل شکارچی که در 200 سال گذشته کشف و تحقیق شده اند یا حداقل شرح داده شده اند نیز از گیاهان برای درمان مشکلات پزشکی استفاده می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.