با خوردن پسته اکبری درجه یک خوابی راحت و آرام داشته باشید

پسته اکبری درجه یک به عنوان یک میان وعده کوچک نه تنها خوشمزه است بلکه بسیار سالم و مغذی است. ما به شما می گوییم که از فواید بسیار زیاد «آجیل خنده» می گوییم، در هنگام خرید و خوردن آن باید به چه نکاتی توجه کنید و برای چه غذاهایی می توان از آن استفاده کرد.

این واقعیت که پسته مغذی و سالم است نه تنها از دیرباز شناخته شده است. پسته هزاران سال است که یک غذای محبوب بوده است. از زمان کشف آن تاریخچه طولانی داشته است.

به بیان دقیق، پسته اصلاً آجیل نیست، بلکه متعلق به میوه های هسته دار است که ما فقط هسته آن را می خوریم. آنها روی درختان برگریز که از خانواده سماق هستند مانند انبه یا بادام هندی رشد می کنند.

درختان پسته می توانند بیش از 300 سال سن داشته باشند و ارتفاع آنها به دوازده متر می رسد. با این حال، آنها هنگام کشت در مزارع بسیار کوچکتر نگهداری می شوند.

به عنوان مثال در این کشور درختان پسته تنها سه تا چهار متر رشد می کنند. نام پسته از کلمه لاتین “pistacia vera” به معنای “بادام سبز” گرفته شده است. از آنجایی که در هنگام خشک شدن پوسته از کنار درز باز می شود، ایرانی ها نام پسته را خندان یا مهره خندان گذاشته اند.

در اوایل دوره نوسنگی، بیش از 10000 سال پیش، مردم خاورمیانه درختان پسته را پرورش می دادند و میوه آن را می خوردند. آنها خوراکی لذیذی بودند که مصرف آن در ابتدا مختص اشراف بالا بود.

علاوه بر این، پسته را داروی دندان درد یا سیروز کبدی می دانستند و به عنوان رنگ دهنده استفاده می کردند. با گذشت زمان، آنها از طریق سفرهای تجاری به کشورهای دیگر گسترش یافتند و به دلیل ماندگاری طولانی و محتوای مواد مغذی بالا از محبوبیت زیادی برخوردار شدند.

آنها در زمان امپراتور تیبریوس به ایتالیا و سرانجام در قرن نوزدهم به ایالات متحده آمریکا راه یافتند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.