با مصرف چای ترش در ایران پوست خود را شفاف کنید

چای ترش در ایران یک نوشیدنی پرمصرف است و بیشتر اجزای شیمیایی آن با فواید سلامتی مرتبط هستند. چای ممکن است به عنوان چای سبز، اولانگ و چای سیاه مصرف شود که حاوی مقدار متغیر اما مهمی از کاتچین ها و پلی فنول ها است.

مقدار نهایی این مواد عمدتاً با درجه اکسیداسیون برگ های چای تعیین می شود. چای سبز از برگ های چای تازه برداشت شده تهیه می شود، به جای چای اولانگ و چای سیاه که از اکسیداسیون کنترل شده برگ های چای تهیه می شود.

مزایای سلامتی مصرف چای به خواص آنتی اکسیدانی اجزای آن مربوط می شود که به عنوان جاذب کننده رادیکال های آزاد اکسیژن عمل می کند و ممکن است از اسید نوکلئیک، پروتئین ها و ساختارهای لیپیدی محافظت کند.

پلی فنول‌های چای می‌توانند با اثر بر روی آنزیم‌های خاص در هر مرحله، شروع، ترویج و پیشرفت سرطان را در شرایط آزمایشگاهی مهار کنند.

چای

پلی فنول های چای همچنین ممکن است با مهار اکسیداسیون LDL و با اثر بر روی آنزیم ها و/یا متابولیت های دخیل در کلسترول و هموستاز عروقی، اثرات بازدارنده ای در آتروژنز داشته باشند.

مصرف چای ممکن است کیفیت زندگی را با تحریک متابولیسم چربی و ترموژنز در بافت چربی بهبود بخشد و به دلیل محتوای فلوراید آن با تقویت معدنی سازی مجدد استخوان ها را بهبود بخشد.

شواهد علمی در مورد اثرات بیوشیمیایی و فیزیولوژیکی چای عمدتاً از آزمایشات آزمایشگاهی به دست آمده است. با این حال، مطالعات اپیدمیولوژیک در جمعیت های سنین مختلف نیز شواهد قوی در مورد فواید مصرف چای برای سلامتی ارائه می دهد.

چای یک نوشیدنی توصیه شده است که به حفظ سلامتی، تناسب اندام و کیفیت زندگی بهتر کمک می کند.چای یک نوشیدنی پرمصرف است و بسیاری از اجزای آن با فواید سلامتی مرتبط هستند.

چای در اشکال مختلف مصرف خود، چای سبز، اولانگ و چای سیاه، حاوی غلظت بالایی از کاتچین ها و پلی فنول ها است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.