لامپ هدلایت لنز دار بسیار مورد استقبال کارگران معدن قرار گرفت

چراغ های جلو زنون یا لامپ هدلایت لنز دار قبل از رسیدن به حداکثر خروجی چندین ثانیه تاخیر دارند. همچنین، آنها می توانند بیش از حد روشن باشند و ممکن است رانندگان روبرو را کور کنند.

مسئله احتمالی دیگر این است که تابش خیره کننده آبی مایل به سفید می تواند دید راننده دیگر را در تاریکی مختل کند. از آنجایی که نور آنها بسیار متمرکز است.

ممکن است چیزی خارج از میدان روشنایی چراغ های جلو مشاهده نکنید. این می تواند پارک کردن، تغییر مسیر یا تقاطع ها را سخت تر کند.

چراغ‌های زنون حاوی ترکیبی از گازهای زنون و آرگون مخلوط با فلزات تبخیر شده هستند که نور بسیار درخشانی از خود ساطع می‌کنند.
طول عمر معمولی: 2000 تا 10000 ساعت. چراغ‌های جلوی HID می‌توانند سال‌ها دوام بیاورند زیرا هیچ رشته‌ای ندارند که بتواند بسوزد.

چراغ های جلو لیزری یک نوآوری اخیر در فناوری روشنایی خودرو هستند. این نورها از طریق فرآیند نورتابی شیمیایی روشن می شوند، به این معنی که با ایجاد یک واکنش شیمیایی نور تولید می کنند.

پرتوهای لیزر از طریق یک محفظه شلیک می شوند که باعث درخشش گاز فسفر داخل می شود. آنچه در جلوی وسیله نقلیه خود می بینید نوری است که از گاز می آید و نه خود پرتوهای لیزر.

به عبارت دیگر، در داخل واحد چراغ جلو، لیزرها به آینه هایی می تابد که بر روی عدسی پر از گاز مخصوص منعکس می شود تا یک پرتو نور قوی ایجاد کند.

لامپ های لیزری کارایی بیشتری نسبت به لامپ های LED دارند. آنها می توانند 1000 برابر مقدار نور برای نصف مقدار انرژی مصرفی LED ها تولید کنند. آنها همچنین 10 برابر کوچکتر از دومی هستند که به سازندگان اجازه می دهد مجموعه ای کم عمق تر طراحی کنند.

در حالی که می توانند نور بیشتری تولید کنند، گرمای بیشتری نسبت به ال ای دی تولید می کنند. این بدان معناست که مونتاژ به سیستم های خنک کننده داخلی پیچیده تری نیاز دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.