موزاییک قدیمی که موجب نجات جان مردی در جنوب کشور شد

فولاد موزاییک قدیمی نیز از جوشکاری آهنگری فولادهای چند رنگ ساخته می شود و این روش کاملاً قدیمی است. الگوی قطعه استیل موزاییک شم با چیدمان متقارن پرهای از انواع فولاد به دست می آید.

برای طراحی این موزاییک باید از صفحات برش بسیار پیچیده و چوب های مخصوص ساخته شده استفاده کرد. بسته به محل خاص این عناصر مختلف، الگوی مقطع یک بلوک الگوی جوش داده شده می تواند بسیار پیچیده باشد. هنگامی که یک بلوک از میله ها و صفحات مستطیلی و مقطعی مونتاژ می شود، الگوی ساده تری تشکیل می شود.

نمونه های خوب الگوهایی مانند “شطرنجی” و “ستاره” هستند که به عنوان “صلیب” نیز شناخته می شوند. جوش دادن چنین بلوکی دشوار نیست، به همین دلیل است که بسیاری از سازندگان لوله اسلحه اروپایی از آن استفاده زیادی می کنند.

موزاییک “مش” همان سطح پیچیدگی را دارد. با جوشکاری یک بریکت متشکل از میله های فولادی بسیار با مقطع مربع که صفحات نیکلی نازک بین آنها قرار داده شده است، به دست می آید.

فولاد کامپوزیت از قرار دادن فولاد جامد و پودری در جعبه فلزی و مخلوط کردن آنها با یکدیگر در حین جوشکاری فورج با استفاده از حرارت و فشار ساخته می شود.

یک تکنیک پیچیده تر که توسط استادان مدرن استفاده می شود، جوشکاری بلوک های موزاییک با تصاویر واقعی از مردم و حیوانات است. برای طراحی خود پکیج اصلی، لازم است از میله هایی با برش های فیگور که توسط الکتروفروژن ایجاد شده اند استفاده شود.

این میله ها، که به عنوان یک ماتریس عمل می کنند، در درج های برش شکل ساخته شده از فلز متضاد دیگری قرار می گیرند. پس از جوشکاری دقیق و چکش کاری بلوک با الگوی اصلی، تنها چیزی که باقی می ماند نشان دادن این الگوی پیچیده است، یعنی به نحوی آن را به سطوح جانبی منتقل کنید.

تیغه چاقو. یک موزاییک تیز ناهمگن با طرح های بزرگ به ندرت به تنهایی دارای خواص برش خوبی است. این تیغه با کاج چند لایه بادوام ترکیب شده است تا به تیغه خواص برش خوبی و مقاومت در برابر سایش بدهد.

صنعتگران از سه روش اصلی برای نمایش الگوی موزاییک دمشق استفاده می کنند که در نتیجه موزاییک های پیچ خورده، باز شده و تمام شده به وجود می آید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.